Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Oferta pracy w Szpitalu
Rawicz


Postępowanie konkursowe
na stanowisko kierownika Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego


ANKIETA
na temat wypisywania recept


Spotkanie z Ministrem Zdrowia
na temat strategii


DRUKI
opinia w sprawie podziału dodatkowych środków finansowych dla pielęgniarek i położnych


NOTATKA
ze spotkania w Ministerstwie Zdrowia


APLIKACJA DLA PIELĘGNIAREK, POŁOŻNYCH
Terminarz Medyczny


NOWY SYSTEM REJESTRACJI NA SZKOLENIA
od 1 lipca 2017


Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia
dot. podawania w warunkach domowych leków z kategorii Lz


SP ZOZ Wolsztyn przyjmie do pracy
pielęgniarki


Bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK LibraMAGAZYN PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ
Ogólnopolski miesięcznik zawodowo-środowiskowy. Oficjalne czasopismo Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.


Praca dla pielęgniarek
Bonifraterskie Centrum Rehabilitacji w Piaskach zatrudni pielęgniarki.


OFERTA NAUKI SYSTEMEM ON-LINE
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych rekomenduje ofertę nauki systemem on-line j.angielskiego i j.niemieckiego


SPZOZ MSW w Górznie przyjmie do pracy
Zatrudnione będą osoby na stanowisku pielęgniarki/pielęgniarza. Informacji udziela przełożona pielęgniarek Magdalena Schabel tel. 655361228 mail przelozona@rehabilitacjamsw.pl.


WYPISYWANIE RECEPT
Osobami uprawnionymi są posiadające prawo wykonywania zawodu medycznego, które na podstawie przepisów dotyczących wykonywania danego zawodu medycznego są uprawnione do wystawiania recept zgodnie z ustawą refundacyjną oraz ustawą z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne oraz zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.


Stanowisko w sprawie nowych uprawnień dla pielęgniarek i położnych wynikających z ustawy z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1136)Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie