Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


WYKŁAD ONLINE
na temat szczepień ochronnych


Bezpłatne szczepienia
przeciwko pneumokokom


KONKURS
na stanowisko pielęgniarki oddziałowej


Oferta pracy w Szpitalu
Rawicz


Postępowanie konkursowe
na stanowisko kierownika Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego


ANKIETA
na temat wypisywania recept


DRUKI
opinia w sprawie podziału dodatkowych środków finansowych dla pielęgniarek i położnych


Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia
dot. podawania w warunkach domowych leków z kategorii Lz


SP ZOZ Wolsztyn przyjmie do pracy
pielęgniarki


Bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK LibraMAGAZYN PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ
Ogólnopolski miesięcznik zawodowo-środowiskowy. Oficjalne czasopismo Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.


Praca dla pielęgniarek
Bonifraterskie Centrum Rehabilitacji w Piaskach zatrudni pielęgniarki.


SPZOZ MSW w Górznie przyjmie do pracy
Zatrudnione będą osoby na stanowisku pielęgniarki/pielęgniarza. Informacji udziela przełożona pielęgniarek Magdalena Schabel tel. 655361228 mail przelozona@rehabilitacjamsw.pl.


WYPISYWANIE RECEPT
Osobami uprawnionymi są posiadające prawo wykonywania zawodu medycznego, które na podstawie przepisów dotyczących wykonywania danego zawodu medycznego są uprawnione do wystawiania recept zgodnie z ustawą refundacyjną oraz ustawą z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne oraz zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.


Stanowisko w sprawie nowych uprawnień dla pielęgniarek i położnych wynikających z ustawy z dnia 22 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1136)Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie