Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie




Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.



Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Opinia prawna w przedmiocie dopuszczalności odmowy

wykonania czynności zawodowych

Opinia dotyczy dotyczy odpowiedzi na pytanie: Czy pielęgniarka, położna, posiadająca wyższe kwalifikacje zawodowe, ale pozostaje zatrudniona przez podmiot leczniczy na stanowisku, na którym mogą być zatrudnione pielęgniarki, położne o niższych kwalifikacjach mogą odmówić wykonania czynności zawodowych wymagających wyższych kwalifikacji.


Plik do pobrania: opinia.prawna.pdf


Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie