Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK LibraOd października 2014 r. mają Państwo bezpłatny dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online można bezpłatnie korzystać z serwisu przez całą dobę z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek ale również zaawansowaną pracę z tekstem. Z powyższej oferty mogą Państwo skorzystać składając wniosek do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie o nadanie kodu PIN.
Każdy nowy użytkownik musi najpierw sam utworzyć konto myIBUK a następnie dodać otrzymany mailowo z Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie kod PIN.

Link do utworzenia konta i dodawania kodu PIN:
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY

Film z instrukcją utworzenia konta i nadania kodu PIN jest również dostępny na stronie: libra.ibuk.pl w zakładce POMOC.
Jeżeli zakładaliście Państwo konto wcześniej, nie trzeba robić tego po raz drugi. Wystarczy, że do swojego konta dodacie nowy kod PIN otrzymany mailowo z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie.


Plik do pobrania: wniosek_ibuk.doc


Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie