Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Jak odprowadzać składkiPodstawą prawną pobierania składek członkowskich jest Ustawa o Samorządzie Pielęgniarek i Położnych z dnia 1lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174, poz. 1038) wg, której pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę na rzecz samorządu zawodowego  oraz Uchwała nr 18 VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych z dnia 20 stycznia 2016 roku.

Składki można odprowadzać:
- poprzez dział księgowy swojego pracodawcy - na konto Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie.
- samodzielnie:
a) na konto Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie poprzez blankiety
b) przelewów bankowych, przekazów pocztowych
c) w kasie Okręgowej Izby od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00.


Przelewy i wpłaty indywidualnych składek członkowskich powinny zawierać:
- imię i nazwisko pielęgniarki / położnej,
- adres zamieszkania,
- miesiąc, za który opłacana jest składka


Konto Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
PKP BP o/Leszno
03 1020 3088 0000 8702 0003 9883

Wysokośc składki członkowskiej dla osób prowadzących własną praktykę na rok 2023 wynosi    52,24 zł.

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie