Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Bezpłatne Webinarium "Opieka nad pacjentem onkologicznym"

- listopad 2023

Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego zaprasza do wzięcia udziału
w webinarium "Opieka nad Pacjentem Onkologicznym".
Szkolenie odbędzie się w dniu 9 listopada br. o godz.18.00. Rejestracja na stronie: www.programedukacjionkologicznej.pl/wydarzenia


Plik do pobrania: 09.11_opieka_nad_pacjentem_onkologicznym.pdf


Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie