Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


Kursy w Izbie

Kursy odbywające się w Lesznie

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lesznie przyjmuje zapisy na następujące kursy, które rozpoczną się w 2019 roku:


- kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla pielęgniarek i położnych
- kurs specjalistyczny Wykonanie i interpretacja zapisu EKG
- kurs specjalistyczny Badania fizykalne

- specjalizacja "Pielęgniarstwo internistyczne" dla pielęgniarek - termin marzec 2019 r.


-

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie