Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


PRZYCHODY Z REFUNDACJI KOSZTÓW KSZTAŁCENIA

WOLNE OD PODATKU DOCHODOWEGO

Na skutek wydania interpretacji indywidualnej z dnia 23.08.2018 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał stanowisko Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie za prawidłowe w zakresie braku opodatkowania u członków izby wartości szkoleń, kursów oraz studiów pielęgniarskich/położniczych opłacanych lub refundowanych przez Izbę.
W związku z powyższym za rok 2018 nie będą sporządzane informacji PIT8C dla pielęgniarek i położnych korzystających z refundacji za koszty kształcenia zawodowego.
Pielęgniarki i położne, które chcą złożyć korektę swoich zeznań za lata poprzednie i starać się o zwrot nadpłaty z tytułu opodatkowania przychodu wykazanego w informacji PIT 8C muszą:
- złożyć do swojego urzędu skarbowego korektę pitu rocznego za każdy rok podatkowy wraz z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty (wzór wniosku w załączeniu)
- dołączyć do składanych dokumentów kserokopię interpretacji indywidualnej Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (w załączeniu)


Plik do pobrania: wniosek-zwrot_nadplaty.pdf
Plik do pobrania: opinia.kif.pdf


Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie