Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


BEZPŁATNE SZKOLENIE

dla pielęgniarek i położnych

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zapraszają na szkolenie "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie" dla pielęgniarek i położnych.
Termin 19-20 listopada 2018 r. Miejsce: Centrum Konferencyjne Hotelu Roko w Warszawie.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionej kart zgłoszenia na adres: j.kubajka@nipip.pl
Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie