Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w LesznieBIP Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych został utworzony mocą ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r o samorządzie pielęgniarek i położnych. Ustawa o samorządzie nadaje izbom pielęgniarek i położnych osobowość prawną. Członkostwo w samorządzie jest obligatoryjne a działalność opiera się wyłącznie na ustawie.

Jednostkami organizacyjnymi samorządu są okręgowe izby pielęgniarek i położnych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Lesznie swym zasięgiem obejmuje teren byłego województwa leszczyńskiego, czyli Leszno, Kościan, Rawicz, Wolsztyn, Gostyń.

W Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest ok. 2400 pielęgniarek i położnych z czego większość jest czynnych zawodowo.Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.


NOWY SYSTEM REJESTRACJI NA SZKOLENIA

od 1 lipca 2017

Każda pielęgniarka i położna, która chce uczestniczyć w kursie musi mieć założone konto w Systemie Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).
Do korzystania z SMK niezbędne są:
- dostęp do internetu
- adres e-mail
- zainstalowana wersja oprogramowania Java 7
- przeglądarka internetowa Mozilla Firefox, Internet Explorer.
ZAŁOŻENIE KONTA W SMK
W celu dokonywania czynności w SMK konieczne będzie założenie konta w tym systemie. Instrukcja założenia konta:
1. Załóz konto na stronie internetowej: smk.ezdrowie.gov.pl
2. Uzupelnij formularz z danymi osobowymi
3. Złóz wniosek o założenie konta
4. Powrót do okna logowania
5. Zaloguj w P2
6. Wybrać opcje login/hasło
7. Wejść na wniosek o modyfikacje uprawnień, następnie Nowy wniosek o modyfikację uprawnień
8. W formularzu danych osobowych należy uzupełnić pola - grupa biznesowa (pielęgniarka/położna), w grupie funkcjonalnej (użytkownik).
9. Wybieramy jednostkę akceptującą wniosek (wybierany właściwą Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnch)
10. Podajemy numer prawa wykonywania zawodu
11. Zapisanie wniosku (Zapisz).
Po zapisaniu wniosku wyświetli się komunikat informujący. Po jego zatwierdzeniu użytkownik przechodzi do trybu podglądu wniosku, gdzie ma możliwość:
- wysłania wniosku z podpisem kwalifikowanym lub ePUAP
- przesłania wniosku do administratora za pomocą funkcji Złóż wniosek papierowo, a następnie udanie się z wydrukowanym wnioskiem do właściwej do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (właściwej ze względu na przynależność) celem weryfikacji osoby składającej wniosek.

Na stronie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych znajduje się bardzo szczegółowy opis instrukcji zakładania konta w SMK.

DANE KONTAKTOWE DO UZYSKANIA INFORMACJI nt. SMK W NASZEJ IZBIE:               Danuta Chodorowska tel. 655296515.

Biuro Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i Dział Rejestru w Lesznie